۱۲ نکته مهم قبل از تزریق ژل

جوانی و زیبایی با تزریق ژل

به دنبال راهی برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک ها و پر کردن صورت هستید؟ تزریق ژل یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن اثرات افزایش سن و پیری پوست بدون نیاز به جراحی است. تزریق ژل فیلر تاثیر زیادی در از بین بردن خطوط و چروک های پوست دارد، اما فراموش نکنید که کارهایی که قبل و بعد از تزریق ژل انجام می دهید، در نتیجه نهایی نقش موثری دارند.

ژل فیلرها به عنوان پرکننده های پوستی برای جوانسازی و بهبود استحکام پوست و از بین بردن فرورفتگی های پوستی مثل زخم، اسکار یا خطوط عمیق کاربرد دارند. همچنین از فیلرها برای حجم دادن به لب، گونه و چانه استفاده می شود. اما مهمترین راز محبوبیت فیلرها این است که تقریبا بدون درد هستند و نیاز به بستری شدن یا گذراندن دوران نقاهت پس از تزریق ندارند. همچنین نتیجه را سریع نشان می دهند و راهی کم هزینه و مقرون به صرفه هم به حساب می آیند.

در این مطلب می خواهیم 12 نکته مهم که قبل از تزریق ژل باید به آن ها توجه کنید را با هم مرور کنیم.

حتما قبل از تزریق ژل به نکات زیر توجه کنید:

1. اولین نکته ای که باید برای تزریق ژل به یاد داشته باشید این است که دو نوع ژل فیلر در بازار موجود است که می توان به نوعی آنها را طبیعی و یا مصنوعی نامید. ژل فیلرهای طبیعی که شناخته‌شده‌ترین نوع آن‌ها هیالورونیک‌اسید است براساس ماده به کار رفته در آنها که در بدن نیز موجود است ماندگاری کمتری دارند و پس از مدتی در بدن تجزیه و حل می شوند و شما پس از چند ماه مجددا باید تزریق آن ها را تکرار کنید. اما دارای عوارض کمتری هستند و احتمال اینکه بدن نسبت به آنها واکنشی نشان دهد بسیار کمتر است.

 

2. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره داشت این است که ژل فیلرهای مصنوعی میزان ماندگاری بالاتری دارند به طوری که به آنها ژل های نیمه دائمی نیز می گویند. تفاوت آنها با ژل های هیالورونیک اسید در این نکته است که ممکن است بسته به ماندگاری آنها در بدن، عوارض آنها نیز ماندگاری بیشتری داشته باشد.

3. به یاد داشته باشید که فیلر باید در یک محیط بهداشتی و کلینیک توسط پزشک تزریق شود. روش تزریق ژل و مهارت پزشک در تزریق در رسیدن به نتیجه دلخواه اهمیت زیادی دارد. پس انتخاب یک کلینیک مناسب با پزشکان متخصص اولین موردی ست که باید به آن توجه کنید.

4. تزریق ژل هیالورونیک اسید تقریبا عوارض جدی و خطرناکی ندارد. البته باید دقت کنید که ژل مورد نظر دارای مجوز از وزرات بهداشت باشد و از محصولی اصل و برندی مناسب استفاده کنید. اما اگر در مواردی نمی توانید تصمیم بگیرید، می توانید با پزشکتان مشورت کنید تا به صورت واقع بینانه درباره نتایج و عوارض احتمالی فیلرها برسید اطلاع پیدا کنید.

5. اگر ژل فیلری را برای تزریق انتخاب کردید، باید از اصالت آن و تاریخ انقضا و اینکه برای چه مصارفی استفاده می شود مطمئن شوید. ژل فیلرهای تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته می توانند عوارض ناخوشایندی بر روی بدن و صورت شما به جا بگذارند. بنابراین اگر خودتان قصد خرید ژل مورد نظر را دارید، حتما برندهای معتبر را از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز تهیه کنید.

6. تزریق ژل نیاز به بستری شدن ندارد و تنها با بی حسی موضعی در کلینیک انجام می شود. اما تا 24 ساعت پس از تزریق باید از فعالیت های سنگین فیزیکی دوری کنید؛ همچنین در معرض حرارت یا نور شدید خورشید قرار نگیرید.

تزریق ژل لب

7. تزریق ژل به راحتی انجام می شود و دوران نقاهت ندارد. هر چند که ممکن است در محل تزریق کمی درد و یا قرمزی و التهاب داشته باشید. یادتان باشد که هیچ جای نگرانی برای این مسئله نیست و پس از چند روز این موارد کاملا رفع می شوند. شما می توانید با استفاده از کمپرس سرد به کمتر شدن تورم و درد کمک کنید.

8. نکته بعدی که باید پیش از تزریق ژل بدانید این هست که برای تزریق ژل باید در سلامت جسمی باشید. همینطور نباید سیگار و دخانیات را مصرف کنید. به یاد داشته باشید که تزریق ژل در زیبایی موثر است و نتیجه ملموسی دارد اما نباید از آن توقع عجیب و غیرواقعی داشته باشید.

9. قبل از تزریق ژل جلسه ای با پزشکتان خواهید داشت. تلاش کنید در این جلسه بخوبی توضیح بدهید که چرا قصد تزریق ژل را دارید تا پزشک بتواند تصمیم و برنامه بهتری برای این کار داشته باشد. همینطور اگر دچار حساسیت‌های دارویی هستید و یا قبلا از روش های درمانی برای بهبود بیماری خاصی استفاده کردید، حتما این نکات را با پزشکتان مطرح کنید. پزشک شما باید اطلاعات کافی درباره‌ی هرگونه استفاده شما از ژل ها در گذشته را داشته باشد. در این جلسه مشاوره نکته ناگفته ای درباره استفاده از انواع داروها و بیماری و یا روش های درمانی و حساسیت های دارویی نگذارید.

10. پس از تزریق ژل فیلر بلافاصله نتیجه و اثرش نمایان خواهد شد. ژل فیلرها در بدن شما بسته به نوع ژل و شرایط بدنی افراد ممکن هست چند ماه تا چند سال ماندگاری داشته باشند. میزان مراقبت شما از پوست و راه هایی که برای داشتن پوستی زیبا استفاده می کنید نیز می تواند در دوام و ماندگاری ژل در بدن شما اثر گذار باشد.

11. تزریق ژل در نواحی گوناگونی از صورت، دست و گردن و با هدف رفع چین و چروک، رفع انواع فرو رفتگی مثل اسکار، حجیم کردن و کانتورینگ نقاط مختلف و … انجام می شود. مواردی که تزریق ژل باعث رفع و بهبود آنها می شود و می تواند برای آنها اثر گذار باشد شامل موارد زیر می شود:

  • برجسته سازی و پر کردن لب‌ها و رفع خطوطی که در گوشه دهان دیده می شوند.
  • پر کردن و برجسته سازی چانه و گونه‌ها که ظاهری زیبا و جوان در صورت و چهره شما ایجاد می کند.
  • افزایش حجم و رفع خطوط خنده به شکلی که این خطوط صاف شده و دیگر قابل مشاهده نباشند.
  • از بین بردن و رفع گودی زیر چشم که می تواند در زیبایی چهره اثر زیادی داشته باشد.
  • پر کردن و بهبود جای زخم‌های تورفته که ممکن است بر اثر جوش یا آبله ‌مرغان به وجود آمده باشند.

12. بسته به انواع ژل فیلرها و اثراتی که دارند ممکن است بین 2 ماه تا دو سال دارای ماندگاری باشند. اگر ژل‌ فیلرها دائمی یا نیمه‌دائمی باشند هم ممکن است تا پنج سال ماندگاری آنها به طول بیانجامد.

 

در مقاله بعدی، در مورد نکات پس از تزریق ژل صحبت خواهیم کرد.

۱۳۹۸-۲-۷ ۱۱:۵۱:۳۱ +۰۰:۰۰