پس از تزریق ژل لب چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

 

 

تزریق فیلر یکی از اعمال زیبایی است که در سال های اخیر رو به رشد است. تزریق فیلر به زیبایی کمک فراوانی می کند و با توجه به سهولت و راحتی آن از اعمال محبوب زیبایی نیز به شمار می رود. فیلر می تواند در نقاط مختلفی از بدن تزریق شود اما تزریق ژل لب  یکی از پر استفاده ترین اعمال زیبایی است. اگر به تازگی اقدام به تزریق ژل فیلر به لبهایتان کرده اید و یا قصد دارید این اقدام را بزودی انجام دهید باید بدانید که یکی از نکات مهم در ارتباط با تزریق ژل به مراقبت های پس از آن مربوط می شود. مراقبت های پس از استفاده از ژل فیلر از این نظر مهم است که می تواند ارتباط مستقیم با نتایج مورد نظر بر روی لب داشته باشد. بعد از تزریق ژل لب رعایت نکاتی برای به دست آمدن بهترین نتیجه ضروری است. پس لازم است که نکاتی را در این باره بدانید.

پس از تزریق ژل لب به عنوان اولین گام برای مراقبت پس از تزریق باید مانع از ایجاد عفونت بر لب ها شوید. بنابراین بلافاصله پس از تزریق ژل لب می توانید از یک گاز استریل بر روی لب ها استفاده کنید. این کار سبب دوری عفونت از محل مورد تزریق خواهد شد. همچنین به دلیل جلوگیری از برخورد با آلودگی هوا که ممکن است در لب ها ایجاد عفونت کند می توانید از ماسک نیز استفاده کنید. استفاده از ماسک مانع برخورد نور خورشید با لب ها نیز می شود. بنابراین ماسک می تواند با ممانعت از ایجاد تابش نور به لب باعث ماندگاری بیشتر ژل فیلر شود.

پس از تزریق ژل لب کمی تورم در لب ها به وجود خواهد آمد. طبیعی است که لب ها به دلیل تزریق ژل به آنها کمی دچار تورم شوند هرچند که این تورم در روزهای اول قابل حس نباشد و ممکن است برخی در روزهای ابتدایی متوجه آن نشوند. بنابراین وارد شدن فیلر و مواد پر کننده به لب شما باعث کمی تورم می شود که طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در ساعات اولیه پس از تزریق ژل ممکن است کبودی، قرمزی و یا حساسیت در محل مورد تزریق ایجاد شود. لازم است بدانید که باید از لمس و یا خارش و دست زدن به نقطه مورد نظر بپرهیزید. به یاد داشته باشید  پس از چند ساعت یا چند روز این موارد رفع خواهند شد.  

زیبایی و فرم لب پس از تزریق یکی از نکات مورد نظر شما و پزشک می باشد. بنابراین از اقداماتی که ممکن است فرم و زیبایی لب را مخدوش کرده و یا تناسب آن را از بین ببرد دوری کنید. دست زدن و یا ماساژ لب ها می تواند به فرم و تناسب لب آسیب وارد کند. این کار به علت امکان حرکت ژل فیلر ممکن است فرم و حالت لب را به هم زده و تقارن مورد نظر در لب را از بین ببرد.

گرما و حرارت نیز می تواند اثر نامطلوبی بر ژل ها بگذارد. بنابراین پس از تزریق ژل لب از تماس لب با هر گونه حرارت بپرهیزید. از مایعات داغ استفاده نکنید. حرارت می تواند آسیب جدی به ژل ها و در نتیجه به فرم و نتیجه مورد نظر شما از تزریق وارد کند. به همین دلیل استفاده از سیگار هم می تواند شما را از رسیدن به نتیجه مطلوبتان دور کند و پس لازم است به مدت چند روز از مصرف سیگار نیز دوری کنید.

به یاد داشته باشید اگر قصد تزریق ژل لب را داشتید از فیلرهای باکیفیت و استاندارد استفاده کنید. استفاده از فیلرهای نامرغوب و فیلر استاندارد می تواند عوارض جدی برای شما بوجود آورد همچنین ممکن است شما را به نتیجه مطلوبتان نرساند.

۱۳۹۸-۴-۲۷ ۰۸:۳۰:۴۵ +۰۰:۰۰