آنچه باید درباره تزریق ژل در صورت بدانیم

 

 

 

جوانسازی پوست با تزریق ژل

با بالا رفتن سن پوست انسان دچار تغییراتی می شود. کاهش چربی های زیر پوست می تواند به سرعت اثر خود را بر روی پوست نشان دهد. و در نتیجه چین و چروک و افتادگی پوست با بالارفتن سن در صورت اتفاق بیفتد. همچنین عوامل دیگری نیز به مرور اثر خود را بر پوست و چهره نشان خواهند داد که می توان به تابش نور خورشید و یا وراثت و موارد دیگر اشاره داشت. چین و چروک ها و تغییرات روی پوست بر زیبایی چهره اثر گذار بوده و می توانند به مرور بیشتر شده و چهره ای پیر از ما نشان دهد. راه های مختلفی برای رفع چین و چروک ها و یا تقویت و استحکام پوست وجود دارد. راه هایی که اثرات آن به سرعت بر روی پوست نمایان می شود و می تواند ظاهری زیبا و جذاب در صورت ایجاد کرده و اثری جوانسازی داشته باشد. پس دیگر نیازی نیست که از افزایش سن و یا چین و چروک ها نگرانی داشته باشید چون با راهکارهایی می توانید همیشه پوستی زیبا و شفاف داشته باشید و همیشه جوان بمانید.

برای از بین بردن چین و چروک صورت، گردن و دست ها روش های غیرتهاجمی ( بدون نیاز به عمل جراحی) و سرپایی وجود دارد که اثر خود را به سرعت نشان می دهند و مشکلی در روند فعالیت های روزانه نیز به وجود نمی آورد. یکی از محبوبترین و موثرترین راه هایی که برای رفع چین و چروک های پوست استفاده می شود، تزریق ژل است  ژل فیلرها به عنوان پرکننده و حجم دهنده های صورت برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر در گردن، صورت و دست ها استفاده می شوند. این ژل فیلرها پس از تزریق در پوست با افزایش حجم صورت موجب رفع چین و چروک ها، کاهش عمق فرورفتگی و گودی های بر روی صورت و برجسته شدن لب ها می شوند. چین و چروک های عمیق دور چشم ها، ابروها و یا دهان و تغییر در برجستگی و ایجاد حجم در لب و چانه و فک و پر کردن خطوط خنده از مواردی است که برای آنها از ژل فیلرها استفاده می شود. همچنین خطوط اخم و یا سالک و آکنه و زخم های عمیق نیز از دیگر مواردی ست که برای رفع و یا بهبود آنها از تزریق ژل استفاده می شود. ژل های هیالورونیک اسید به مرور در بدن تجزیه و جذب می شوند. بخش زیادی از ژل ها دارای هیالورونیک اسید هستند که باعث حجم بیشتر شده و به راحتی در بدن جذب خواهند شد. هیالورونیک اسید به هیچ وجه اثری مضر بربافت و بدن نخواهد داشت. زیرا این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد.

با روش تزریق ژل نیازی به عمل جراحی برای جوانسازی پوست نیست. این روش یکی از روشهای محبوب در زمینه زیبایی است و به سرعت اثر خود را نشان می دهد. ماندگاری ژل دائمی نبوده و هر چند وقت یکبار باید تزریق ژل تکرار شود. هر چند که تزریق ژل روشی سریع است و نیاز به پیچیدگی عمل های جراحی ندارد، اما این کار باید در محیطی بهداشتی مانند کلینیک و توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

اگر با افزایش سن به دلایل مختلفی که به آنها اشاره شد دچار تغییراتی در پوستتان شده اید و به فکر زیباییتان نیز هستید و در عین حال توقعی واقعگرایانه از تزریق ژل فیلرها دارید، تزریق ژل فیلر می تواند برای شما مناسب باشد. پیش از تزریق ژل فیلر باید نسبت به استفاده از دیگر داروها و دیگر مسائل سلامتتان،  پزشک را در جریان قرار دهید همچنین پزشک شما باید در جریان مسائلی مانند مصارف دارویی و ویتامین‌ها، استفاده از مکمل‌های گیاهی یا الکل و سیگار قرار بگیرد و نسبت به استفاده شما از آنها اطلاع داشته باشد.

پیش از تزریق ژل پزشک صورت شما را بررسی کرده و نقاط تیره و روشن آن را ارزیابی و بررسی می کند. پزشک تشخیص می دهد که کدام نقاط از چهره نیاز به تزریق ژل فیلر دارد و این نقاط را علامت گذاری کرده و سپس نقاط مورد نظر برای تزریق با محلول های آنتی بیوتیک ضدعفونی خواهند شد. تزریق ژل فیلر با درد کمی همراه است و پیش از تزریق آن می توان از پمادهای بی حسی و یا تزریق برای بی حسی بخش های مورد نظر پوست استفاده کرد.

تزریق ژل صورت

پس از تزریق فیلر در کلینیک و توسط پزشک تورم و التهاب کمی بر روی صورت نمایان خواهد شد. برای کاهش این التهاب و تورم می توان از پرس یخ بر روی صورت استفاده کرد. هر چند که ممکن است نقاط مورد تزریق تا دو روز نیز التهاب اولیه خود را داشته باشند، اما به مرور رفع شده و اثری بر روی پوست بر جای نمی گذارد. همچنین باید از قرار‏گرفتن در معرض نور شدید، اشعه فرابنفش و حمام سونا تا بهبودی کامل تورم خودداری کرد. استفاده از کرم ضدآفتاب نیز در این مورد توصیه می شود. بالا نگه داشتن سر در طول شب نیز می‏تواند به سرعت کاهش تورم کمک کند.

پس از تزریق ژل فیلر شما می توانید به روند زندگی عادی خود برگردید و نیاز به استراحت و اقدامات مراقبتی ویژه ای نیست. هر چند که نباید فعالیت های سنگین بدنی تا 48 ساعت داشته باشید. اگر بر روی نقاط مورد تزریق پف و یا تورمی احساس کردید با ماساژ و استفاده از کیسه های یخ می توانید آنها را ظرف چند ساعت تا چند روز برطرف کنید و جای نگرانی نسبت به این موارد وجود ندارد. به یاد داشته باشید که فیلرها باید در کلینیک و توسط پزشک تزریق شود چرا که میزان نتایج آن تا حدی بستگی به مهارت در تزریق دارد. تزریق ژل فیلرها برای زنان باردار و یا زنانی که در دوران شیردهی قرار دارند و افرادی که از اختلالات عصبی رنج می برند توصیه نمی شود.

۱۳۹۸-۲-۷ ۱۱:۵۳:۴۶ +۰۰:۰۰